Ważne informacje o kredytach samochodowych – przeczytaj koniecznie

Ważne informacje o kredytach samochodowych – przeczytaj koniecznie

Jedną z najpopularniejszych odmian kredytu celowego, z którą możemy spotkać się dzisiaj w Polsce, jest kredyt dedykowany na zakup samochodu. Niby każdy wie o co w tym chodzi, jednak warto byłoby pochylić się nieco bliżej nad całym zagadnieniem. Zacznijmy od podstaw.

Kto może wziąć dziś kredyt na samochód?

Tutaj nie ma jakiegoś wybitnego ograniczenia, bo rozwiązanie to jest kierowane zarówno do osób prywatnych, jak też i przedstawicieli firm. W zależności od tego, jakie dochody generujemy prywatnie lub jaką kondycją finansową cieszy się nasza firma, możemy ubiegać się o różne formy kredytowania. Warto wspomnieć też o tym, że zaciągnięcie kredytu samochodowego może mieć więcej zastosowań, niż samo klasyczne kupno auta. Inne przykładowe zastosowania, to choćby zakup łodzi motorowej lub pokrywanie kosztów wykupu polisy ubezpieczeniowej. W sumie, w pojęcie kredytu samochodowego, wchodzą też różne jednoślady, możemy kupić motocykl nowy oraz używany.

Nowe kontra używane – różnice.

O ile w przypadku nówek, które bierzemy prosto z autoryzowanego salonu sprzedaży, przy odpowiednio dużej zdolności nie ma żadnego problemu, przy autach używanych możemy mieć już pewien problem. Może nie problem, a raczej pewne ograniczenia, o których powinniśmy pamiętać. Chodzi przede wszystkim o:

  • wiek auta – banki zwykle nie finansują zakupu samochodu starszego, niż 10 lat, w niektórych przypadkach, nawet 5 lat,
  • warunki kredytowania dla starszych aut – im wyższy wiek auta, tym mniej korzystne warunki kredytowe będziemy w stanie ugrać.

Szerzej o tym zagadnieniu możecie sobie poczytać na jednej z podstron w serwisie internetowym Autopolan.pl. Wystarczy, że wejdziecie pod adres http://autopolan.pl/garsc-informacji/. Generalnie, polecam lekturę wpisów zamieszczonych w tym serwisie, bo to prawdziwie przydatne miejsce w kontekście zakupu samochodu na kredyt. W przestrzeni serwisu możecie znaleźć też doskonałe zestawienie aktualnych ofert kredytowych na samochód. To pozwala na oszczędność czasu i daje szanse na dokonanie bardziej świadomego, korzystnego wyboru.

Pożyczka na samochód pozwala dzisiaj na szybkie i sprawne sfinalizowanie sprawy zakupu, w szczególności jest to ważne w przypadku firm, które albo potrzebują floty typowo transportowej albo chcą mieć w swoich zasobach reprezentacyjny model auta, dla kierownictwa lub pracowników wyższego szczebla, np. w sektorze handlowym. Warto też spojrzeć na link  . To także będzie bardzo przydatne źródło informacji odnośnie zakupu samochodów.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *