Pożyczki pozabankowe bez zdolności kredytowej

Pożyczki pozabankowe bez zdolności kredytowej

Ustawa o kredycie konsumenckim mówi jasno o tym, że instytucje świadczące zobowiązania finansowe winny weryfikować zdolność kredytową potencjalnych klientów. Zobowiązanie to wypełniają banki, które wnikliwie analizują możliwości kredytobiorców do spłaty długów oraz firmy pożyczkowe. Choć te drugie świadczą swoje produkty osobom, których zdolność kredytowa jest wyraźnie niższa w porównaniu do klientów banków, to ostateczna ocena wniosku o pożyczkę bierze pod uwagę ten czynnik. Czy zatem pożyczki pozabankowe bez zdolności kredytowej rzeczywiście istnieją? Odpowiedź brzmi: tak. Jednak nie są to tradycyjne zobowiązania finansowe bowiem osoba, którą cechuje niepewna zdolność do spłaty długu stanowi o wiele wyższe ryzyko kredytowe niż wypłacalny kredytobiorca.

Pożyczki bez zdolności kredytowej z zabezpieczeniem

Instytucje specjalizujące się w udzielaniu pożyczek z zabezpieczeniem często oferują kredyt pod zastaw różnych dóbr. Mogą to być samochody, domy, mieszkania czy działki a w niektórych przypadkach depozyty o wysokiej wartości. Nie wymagają od pożyczkobiorców wysokiej zdolności kredytowej, gdyż gwarantem spłaty długu jest zabezpieczenie. Jeśli klient nie wywiąże się z obowiązku uregulowania w terminie swojego zobowiązania, zastaw może przejść na własność firmy, z którą podpisano umowę. Oczywiście do tego rodzaju transakcji należy podchodzić z ogromną ostrożnością. Nie brak bowiem nieuczciwych pożyczkodawców. Jeśli decydujemy się na kredyt pod zastaw nieruchomości warto wybrać taką firmę, która nie będzie wymagała wymeldowania oraz przywłaszczenia naszej własności. Dobrą ofertę, którą może znaleźć na stronie http://inwestum.com.pl prezentuje Grupa Inwestycyjna Safe House. Proponuje pożyczki i kredyty pod zastaw jedynie z wpisem do księgi wieczystej, które są korzystnie oprocentowane. To co istotne dla właścicieli danej nieruchomości, to fakt, że nie dochodzi do przywłaszczenia zatem klienci nadal pozostają jej prawnymi posiadaczami. Jest to analogiczne do kredytów hipotecznych świadczonych przez banki.

Dwie kobiety podają sobie dłonie
Pożyczki pod zastaw mogą być propozycją dla osób bez odpowiedniej zdolności

Pożyczki społecznościowe

Drugą alternatywą pożyczek bez zdolności są te, które określa się manem peer-to-peer czyli pożyczki społecznościowe. Są to formy zobowiązań finansowych między ludźmi, osobami prywatnymi a inwestorami. Ci drudzy proponują atrakcyjne dla przeciwnej strony warunki kredytowania i wspólnie ustalają termin oraz sposób spłaty. W Polsce nie cieszą się jeszcze tak dużą popularnością jak w innych państwach europejskich. Niemniej to szansa dla osób bez zdolności kredytowej by uzyskać wsparcie finansowe. By nie trafić jednak na nieuczciwych kredytodawców warto zapoznać się z aktualną listą ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *