Oferta Getin Bank – czy opłaca się wziąć kredyt samochodowy?

Oferta Getin Bank – czy opłaca się wziąć kredyt samochodowy?

Getin Bank jest marką Getin Noble Banku, który powstał z połączenia Getin Bank oraz Noble Bank. Oferta banku kierowana jest do osób indywidualnych, wspólnot, mniejszych i większych firm oraz korporacji. Bank posiada aż cztery odrębne produkty kredytów samochodowych dla klientów indywidualnych.

Kontrowersje wokół kredytu Getin Bank

Getin Bank został ukarany przez UOKiK w czerwcu 2011 roku za stosowanie niedozwolonych praktyk wobec klientów i wprowadzanie ich w błąd. Postępowanie dotyczyło udzielania kredytów samochodowych. Zarzuty postawione bankowi to:

  • Nieinformowanie kredytobiorcy o całkowitym koszcie kredytu i prowizji
  • Zapisy w umowie pozwalające bankowi na zerwanie umowy kredytowej i zmuszenie kredytobiorcy do natychmiastowej spłaty kredytu

Getin Bank został ukarany karą w wysokości 6 milionów złotych.

Obecna oferta kredytowa banku

Obecnie w ofercie banku w sekcji „kredyty samochodowe” znajdują się następujące produkty:

  • Kredyt Niski Procent
  • Kredyt wakacyjny na auto
  • Autokredyt dla Twojej firmy
  • Gotówka na samochód

„Kredyt Niski Procent” możemy uzyskać w celu zakupu samochodów nowych i używanych. Decyzja kredytowa trwa około dwóch godzin, a kredyt udzielany jest do 110% wartości ceny pojazdu na maksymalnie 60 miesięcy. Niestety bank wyraźnie nie informuje o wysokości oprocentowania, które reklamowane jest w tytule kredytu.
„Kredyt wakacyjny na auto” różni się od „Kredytu Niski Procent” maksymalnym okresem kredytowania, który w tym przypadku wynosi 120 miesięcy dla pojazdów nowych i 96 miesięcy dla pojazdów używanych. Bank nie ustala przy tym maksymalnego wieku pojazdu, który można sfinansować.
Oferta „Gotówki na samochód” to typowy produkt pożyczkowy. Pożyczyć możemy jedynie do 30 tysięcy złotych oraz sfinansować zakup samochodu nowego lub używanego.

Licytacje samochodowe od Getin Bank

Getin Bank posiada swoją własną platformę licytacyjną, dzięki której przejrzeć można oferty samochodów używanych i kupić wybrany model, lub sfinansować od razu za pomocą kredytu. Aukcje samochodowe dostępne są pod adresem:

  • Aukcje samochodowe – aukcje.getinbank.pl

Niektóre z samochodów są mocno zniszczone i powypadkowe, dlatego przed zainteresowaniem się ofertą, warto zwrócić się z pytaniami do obsługi aukcji.

Opinie klientów o Getin Bank

Opinie klientów dotyczące kredytów samochodowych Getin Bank są raczej negatywne. Niektórzy z nich za wadę banku podają samą jego obsługę, która jest według klientów „niekompetentna i słabo poinformowana”. Klienci „narzekają” na bardzo trudny kontakt z pracownikami banku. Kolejną często wymienianą wadą jest długi okres oczekiwania na rozpatrzenie wielu spraw. Dokumenty odwłaszczeniowe po spłacie kredytu samochodowego zostają wysyłane ze znacznym opóźnieniem. Niektóre regulaminy nie zostają dostarczone wraz z umową kredytu samochodowego.
Kredyt samochodowy w Getin Bank może być ciekawym wyzwaniem dla osób poszukujących ryzyka, ale z pewnością nie zbiera pozytywnych opinii klientów.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *