Jaki był rok 2016 na rynku pożyczkowym?

Jaki był rok 2016 na rynku pożyczkowym?

Rynek pożyczek pozabankowych w naszym kraju rozwija się coraz prężniej. Firmy wręcz prześcigają się w proponowaniu nowych ofert kredytowych, starając się zainteresować nimi kolejne, nowe grupy odbiorców. Rynek podąża w kierunku ułatwienia dostępu do pozyskiwania pieniędzy z pożyczek, zwiększania szybkości ich udzielania, ale także modyfikacji (w odpowiedzi na potrzeby klientów) znanych już dobrze produktów finansowych.

Kilka firm z początkiem 2016 roku w sposób szczególny postanowiło odnowić swój wizerunek. Do grupy najciekawszych można zaliczyć:

  • Zaplo
  • PożyczkaOK
  • Ratka.pl
  • Hapi Pożyczki
  • Ekspras Ratka
Zaplo

Zmiana wizerunku firmy Zaplo w 2016 roku widoczna jest na jej odnowionej stronie internetowej. Najważniejsze jednak zmiany zauważyć można w samej ofercie pożyczkowej. Podniesiona została maksymalna kwota udzielanej w Zaplo pożyczki. Obecnie sięga ona 10 000 zł. Wydłużono okres spłaty do maksymalnie 24 miesięcy. Przy tym obniżono faktyczne koszty pożyczek. Oferta znacznie zyskała więc na atrakcyjności i w roku 2016 znalazła się w czołówce najbardziej opłacalnych pożyczek pozabankwych.

PożyczkaOK

Marka PożyczkaOK jest własnością, istniejącej już dłuższy czas na naszym rynku, polskiej firmy SMS Kredyt. Pod tą nazwą w roku 2016 pojawiły się oferty pożyczek długoterminowych. Okres ich spłaty może wynosić od 6 do 24 miesięcy. W PożyczceOK można zaciągnąć się na niewielką kwotę – od 1 000 zł do 3 000 zł. Istotne są ograniczenia wiekowe. Na przyznanie kredytu mają szansę wyłącznie osoby, które ukończyły 25 rok życia. PożyczkaOK wymaga od swoich pożyczkobiorców potwierdzenia stałego źródła dochodu oraz „czystej” historii w takich bazach informacji gospodarczej jak: BIG Infomonitor, KRD, ERIF oraz BIK.

Ratka.pl

Nowym produktem na rynku, który zadebiutował w końcówce 2015 roku jest Ratka.pl. W tym wypadku kwota pożyczonej gotówki nie będzie wyższa niż 3 400 zł. Okres spłaty wynosi, podobnie jak przy opisywanej wyżej PożyczceOK, od 6 do 24 miesięcy. Ratka.pl może natomiast pochwalić się niskimi realnymi kosztami ponoszonymi przez pożyczkobiorcę. Klient firmy musi mieć ukończony 20 rok życia. Firma weryfikuje potencjalnych pożyczkobiorców w rejestrach długów oraz w Biurze Informacji Gospodarczej.

Hapi Pożyczki

Pierwsza oferta pożyczek online zaproponowana przez firmę Provident, znaną na polskim rynku już od wielu lat. W projekcie Hapi Pożyczki firma odchodzi od, charakterystycznych dla siebie, spotkań z konsultantami, wręczającymi gotówkę do ręki w domu pożyczkobiorcy. W tej ofercie możemy otrzymać maksymalnie gotówkę w wysokości 7 500 zł. Cały proces zaciągania pożyczki, od złożenia wniosku po otrzymanie gotówki na konto, odbywa się w tym wypadku przez Internet. Okres spłaty pożyczki może trwać od 3 do 24 miesięcy. Limit wiekowy jest najniższy z możliwych i wynosi 18 lat. Warto również zanotować fakt, iż Hapi Pożyczki są obecnie jednymi z najtańszych na rynku.

Express Ratka

Nową, ciekawą propozycją jest, debiutująca pod koniec 2016 roku, Express Ratka. Firma specjalizuje się w pożyczaniu tylko jednej kwoty, a mianowicie 1 000 zł. W tej ofercie można wybrać okres spłaty między 3 a 7 miesiącami. Firma wymaga od swoich pożyczkobiorców stałego źródła dochodu, a także ukończenia 22 lat. Ci, którzy spełniają wymienione warunki mogą skorzystać z całkiem dobrej finansowo oferty.

W artykule przedstawiono 5 najciekawszych metamorfoz, które dokonały się z początkiem w roku 2016 i odmieniły nieco wygląd polskiego rynku finansowego. Jeżeli podczas czytania tego tekstu przyszły Wam do głowy jeszcze inne ciekawe zmiany w ofertach pożyczkowych firm, zapraszamy do opisywania ich w komentarzach pod artykułem.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *