Celowanie w uczciwe firmy pożyczkowe

Celowanie w uczciwe firmy pożyczkowe

Pożyczanie pieniędzy od firm parabanowych obarczone jest pewnym ryzykiem. Internet pełen jest niestety historii kredytobiorców, którzy skuszeni świetną okazją zdecydowali się na współpracę z niesprawdzonymi firmami i zostali oszukani. Nie możemy wykluczyć, że i my podejmując zobowiązanie finansowe nie trafimy na oszustów. Zdecydowanie można jednak postarać się o to, by jak najlepiej zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami.

Internet pomaga lub wprowadza w błąd

Próbując potwierdzić wiarygodność firmy pożyczkowej często zaglądamy na fora internetowe oraz czytamy opinie pod opisami konkretnych ofert. Z pewnością warto zapoznać się z doświadczeniami klientów poszczególnych firm. Musimy jednak pamiętać, że nie wszystkie wpisy są wypowiedziami prawdziwych klientów parabanków. Często pozytywne komentarze tworzone są celowo po to, by jak najskuteczniej zachęcić potencjalnego odbiorcę do zakupu usługi.

Poza tym trzeba pamiętać, że nie zawsze opisana w Internecie sytuacja innego pożyczkobiorcy będzie tożsama z naszą. Warunki umowy spełniające oczekiwania innej osoby, nie muszą przecież równie mocno odpowiadać nam.

Pewny jest jednak fakt, iż bardziej bezpieczne jest zadłużanie się w firmach stabilnych, długo funkcjonujących na rynku finansowym. Tego typu dane można znaleźć na stronach internetowych firm oraz portalach informacyjnych i z pewnością można uznać je za potwierdzenie wiarygodności pożyczkodawcy.

Jak polskie państwo czuwa nad bezpieczeństwem finansowym swoich obywateli?

Parabanki mimo, że nie podlegają tak rygorystycznemu prawu jak tradycyjne banki, nie pozostają jednocześnie całkowicie poza kontrolą państwa. Pieczę nad wszystkimi legalnie działającymi instytucjami finansowymi trzyma Komisja Nadzoru Finansowego. Na jej stronie (www.knf.gov.pl) znajduje się lista wszystkich działających w Polsce firm pożyczkowych. Jeżeli firma chcąca udzielać pożyczek nie jest uwzględniona w tym spisie, to znak, że należy trzymać się od niej jak najdalej.

Państwo nie zostawia również samych sobie obywateli, którzy zostali oszukani przez parabanki. Takie firmy pożyczkowe podlegają przepisom Kodeksu Cywilnego. Każda osoba, która chce ubiegać się o prawa, których została pozbawiona, może zgłosić popełnienie przestępstwa.

Poznaj wiarygodność firmy przez umowę

Uczciwe firmy przedkładają swoim klientom czytelne, zrozumiałe umowy (aby to sprawdzić należy oczywiście je czytać). Zapoznając się w ich treścią trzeba zwrócić uwagę na zawarte w niej zasady udzielania pożyczki. Powinny być one identyczne z tymi, które znajdują się w ofercie firmy pożyczkowej umieszczonej na stronie internetowej i innych materiałach promocyjnych. Jeżeli warunki pożyczki są choćby w szczegółach inne, jest powód do zwiększenia czujności.

Umowa musi zawierać wykaz wszystkich kosztów związanych ze spłatą pożyczki, takich jak: wysokość rat, prowizja, opłaty rejestracyjne. Jeżeli w umowie brakuje dokładnego określenia kosztów pożyczki, może to oznacza, że firma nie jest uczciwa wobec swoich klientów.

Mam nadzieję, że ten artykuł będzie pomocny osobom, które właśnie przymierzają się do poszukiwania bezpiecznego dofinansowania swojego budżetu. Jeśli chcielibyście podzielić się informacjami na temat nieuczciwych firm pożyczkowych, zapraszamy do pisania komentarzy pod tym artykułem.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *